ELTE-s diákokat jutalmazott a Google

A Google 2013/2014-es évi ösztöndíj-programjának díjazottjai között két ELTE-hallgatót is találunk, akik az Informatikai Karon folytatják tanulmányaikat.

Ócsvári Áron másodéves hallgató a „Google Scholarship for Students with Disabilities” nyertese lett. A program célja, hogy segítse a sérült egyetemistákat, ösztönözze őket, hogy kiválóak legyenek tanulmányaik során és legyenek aktív szereplői az informatikai iparnak.

Varga Virág PhD-hallgatót a „Google Anita Borg Memorial Scholarships” ösztöndíjjal támogatják, amelynek célja a női programozók segítése és ösztönzése. A névadó Anita Borg rengeteget tett azért, hogy a nők és a kisebbségi csoportok is aktív alakítói lehessenek a technológia és az informatika világának.

A nyerteseket egy éves ösztöndíjjal támogatják, illetve ellátogathatnak a világcég svájci irodájába is.

ELTE IK

2013.09.18.