140 ELTE-s hallgató részesült köztársasági ösztöndíjban

Az emberi erőforrások minisztere 2013. szeptember 1-jén 1282 egyetemi, illetve főiskolai hallgató részére adományozott köztársasági ösztöndíjat a 2013/2014-es tanévre: köztük 140 ELTE-s hallgató részesült az elismerésben.

A hazai intézmények közül az ELTE-n tanul a legtöbb ösztöndíjas hallgató, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen 138, a Debreceni Egyetemen 132 hallgató tanulmányait támogatják.

A köztársasági ösztöndíjat a mindenkori oktatásért felelős miniszter adományozza egy tanév időtartamára (10 hónapra) a kiemelkedő tanulmányi eredményű, tudományos diákköri munkában, illetve szakmai téren kimagasló munkát végző hallgatók részére. A kapcsolódó pályázatokat a felsőoktatási intézmények írják ki, majd a bírálatot követően felterjesztik a miniszter részére az ösztöndíjra javasolt hallgatók nevét.

Az ELTE köztársasági ösztöndíjas hallgatói a 2013/2014-es tanévben

Forrás: EMMI