ELTE-s hallgatókat is díjazott a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala

Idén hat egyetem 12 diákját díjazta a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala (SZTNH) az Ujvári János diplomamunka-pályázat keretében, köztük hárman az Eötvös Loránd Tudományegyetem hallgatói voltak. A „Védjegy” kategóriában az ELTE ÁJK hallgatói állhattak a dobogó legfelső fokaira: Szakács Lilla Fanni első, Pósa Dorottya Cecília pedig második helyezést ért el. A „Szabadalom/használatiminta-oltalom” kategóriában Gőz Viktória ELTE-s hallgató harmadik díjat kapott.

A másfél millió forint összdíjazású, három kategóriában meghirdetett pályázat célja a szellemitulajdon-védelmi tudatosság növelése a felsőoktatási intézmények végzős hallgatói körében. Lényege, hogy ösztönözze a végzős hallgatókat diplomatémájuk szellemitulajdon-védelmi szempontból való megvizsgálására és ennek alapján egy ilyen tárgyú tanulmány elkészítésére a diplomamunka mellékleteként vagy részeként. A pályázat nevét a 2012−2013-as tanévtől kezdődően módosították az SZTNH tragikusan korán elhunyt kiváló munkatársa tiszteletére Ujvári János diplomadíj-pályázatra.

A nevezés feltétele egy alapfokú szintnek megfelelő iparjogvédelmi oktatáson való részvétel volt, amit a hallgató a saját oktatási intézménye által nyújtott tantárgy elvégzésével vagy pedig az erre a célra szervezett térítésmentes tanfolyam látogatásával teljesíthetett. A kurzus elvégzése után a hallgató egy iparjogvédelmi vagy szerzői jogi konzulens támogatásával írta meg a pályázatát és tanulmányai sikeres lezárása után jogosulttá vált a díjazásra. Minden kategóriában az első díj értéke 150 ezer, a másodiké 125 ezer, a harmadiké pedig 100 ezer forint.

Forrás: napi.hu

2013.10.04.