90 éves a Kelet-ázsiai Tanszék

2013. november 27.

ELTE BTK Gólyavár, Mária Terézia-terem (1088 Budapest, Múzeum krt. 4.)

2013. november 27. -

ELTE BTK Gólyavár, Mária Terézia-terem (1088 Budapest, Múzeum krt. 4.)

„Előadások a 90 éves Csongor Barnabás tiszteletére, a Kelet-ázsiai / Távol-keleti Intézet 90 éves fennállásának alkalmából” címmel tartanak rendezvényt 2013. november 27-én az ELTE Gólyavár Mária Terézia-termében.

Az ELTE BTK Kelet-ázsiai Tanszékének nyugalmazott docense, Csongor Barnabás sinológus, műfordító 90. születésnapja alkalmából 9 órától rendezett ünnepségen beszédet mond Mezey Barna, az Eötvös Loránd Tudományegyetem rektora, Xiao Qian, a Kínai Népköztársaság Magyarországra akkreditált rendkívüli és meghatalmazott nagykövete, Wintermantel Péter, a Külügyminisztérium Közigazgatási Államtitkárságának Globális Ügyekért felelős helyettes államtitkára és Dezső Tamás, a Bölcsészettudományi Kar dékánja. Az eseményt Hamar Imre, a Távol-keleti Intézet igazgatója nyitja meg. Közreműködik a Zenei tanszék Kamarakórusa. Ezt követően, a 10 órakor kezdődő konferencián előadást tart többek közt Józsa Sándor, Kalmár Éva, Salát Gergely, Birtalan Ágnes és Csoma Mózes.

Részletes program

Időpont: 2013. november 27. 9:00
Helyszín: ELTE BTK Gólyavár, Mária Terézia-terem (1088 Budapest, Múzeum krt. 4.)