ELTE-s sikerek az OTDK záróülésén

A hazai felsőoktatási tehetséggondozás idei legnagyobb seregszemléje, a XXXI. Országos Tudományos Diákköri Konferencia ünnepélyes záróülését 2013. november 18-án tartották a Magyar Tudományos Akadémia Dísztermében. A rendezvényen kitüntették a legeredményesebb hallgatókat és tanáraikat is, Mezey Barna, az ELTE rektora pedig az OTDT Arany Kitűzőjét vehette át.

A rendezvényen a konferenciasorozaton legjobban szereplő hallgatók, mestereik és a tudományos diákköri tevékenységet támogatók vehettek át elismeréseket Balog Zoltántól, az emberi erőforrások miniszterétől, Pálinkás Józseftől, a Magyar Tudományos Akadémia elnökétől és Szendrő Pétertől, az Országos Tudományos Diákköri Tanács elnökétől.

Az OTDT 1989 óta díjazza a tehetséges hallgatókat: Pro Scientia Aranyéremben a hallgatói összteljesítmény alapján a kiemelkedő egyéniségek részesülhetnek. A kitüntetést odaítélő bizottság elnöke Spät András akadémikus, társelnöke Szendrő Péter egyetemi tanár, az OTDT elnöke, tagjai Csirik János egyetemi tanár és Taxner Ernő professor emeritus voltak. 2013-ban hét ELTE-s hallgató munkáját ismerték el a diákok egyik legmagasabb tudományos kitüntetésével:

• Batki Júlia – Kémiai és Vegyipari Szekció, témavezető: Vértessy G. Beáta (MTA TTK, Enzimológiai Intézet)
  • Farkas Alexandra – Fizika, Földtudományok és Matematika Szekció, témavezetője: Horváth Gábor egyetemi docens (A Vidékfejlesztési Minisztérium Környezetügyért Felelős Államtitkárának különdíját is elnyerte.)
  • Ilkó Krisztina – Humán Tudományi Szekció, témavezetője: Prokopp Mária professor emeritus
  • Nemes Gergő – Fizika, Földtudományok és Matematika Szekció, témavezetője: Tóth Árpád egyetemi docens
  • Németh Luca Anna – Humán Tudományi Szekció, témavezetője: Veszelszki Ágnes egyetemi tanársegéd
  • Németh Zsolt – Informatika Tudományi Szekció, témavezetője: Szili László egyetemi docens
  • Pósch Krisztián – Pedagógiai, Pszichológiai, Andragógiai és Könyvtártudományi Szekció, témavezetője: Hunyady György professor emeritus

Az OTDT 1997-ben alapította a minőségi felsőoktatás érdekében kifejtett munkásság méltányolására a Mestertanár kitüntetést. Kiemelkedő témavezetői és tudományos diákköri szervezői munkájáért kilenc ELTE-s oktató részesült Mestertanár Aranyéremben:

• Barkács Katalin egyetemi adjunktus (Analitikai Kémiai Tanszék) – Országos Tudományos Diákköri Tanács
  • Bodnár Gábor tanszékvezető egyetemi docens (Zenei Tanszék) – Művészeti és Művészettudományi Szekció
  • Csikós György tanársegéd (Anatómiai, Sejt- és Fejlődésbiológiai Tanszék) – Biológia Szekció
  • Harangi Szabolcs tanszékvezető egyetemi tanár, (Kőzettani és Geokémiai Tanszék) – Fizika, Földtudományok és Matematika Szekció
  • Kiss Éva egyetemi tanár (Fizikai Kémiai Tanszék) – Kémiai és Vegyipari Szekció
  • Kriska György egyetemi adjunktus (Embertani Tanszék) – Országos Tudományos Diákköri Tanács
  • Nagy Balázs egyetemi docens (Középkori és Kora Újkori Egyetemes Történeti Tanszék) – Humán Tudományi Szekció
  • Nyitray László tanszékvezető egyetemi tanár (Biokémiai Tanszék) – Biológia Szekció
  • Weidinger Tamás egyetemi docens (Meteorológiai Tanszék) – Fizika, Földtudományok és Matematika Szekció

Mezey Barna rektor, a Magyar Rektori Konferencia elnöke az Országos Tudományos Diákköri Tanács Arany Kitűzőjét vehette át. Az Országos Tudományos Diákköri Tanács Ügyvezető Elnökségének a TDK-t támogató, kiemelkedő munkásságot elismerő kitüntetésében részesült Dombi József egyetemi tanár, Dux László egyetemi tanár, Illés Zoltán környezetügyért felelős államtitkár és Kis Norbert egyetemi docens, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem rektorhelyettese is. Korábban Arany Kitűzővel ismerték el Manherz Károly (2009) és Ritoók Zsigmond (2004) professor emeritusok munkáját is.

Az összes kitüntetett listája itt található

Forrás: OTDT

2013.11.27.