Jótékonyság a Kárpát-medencei Egyetemek Kupáján

A tavaly megkezdett hagyományt folytatva az idei Kárpát-medencei Egyetemek Kupájához (KEK) is kapcsolódik karitatív kezdeményezés. A torna szervezői és résztvevői a sporton keresztül segítenek – ezúttal a szabadkai Hallássérült Iskolaközpont tanulói számára gyűjtenek sportfelszereléseket, sportjátékokat. Aki támogatójegyet vált a KEK és az első cheerleader MEFOB 2014. március 8-án rendezett döntőjére, ezzel az Iskolaközpontot támogatja.

A KEK szervezőinek célja a magyar fiatalok határokon átívelő közösségének erősítése, a magyar felsőoktatási sportélet fejlesztése, népszerűsítése és a magyar labdarúgás, azon belül is a futsal terjesztése. A torna társrendezvényeit a szomszédos országok magyar egyetemista közösségei rendezik meg: az első állomás novemberben Sepsiszentgyörgy (Egyetemista Futsal Torna) illetve Csíkszereda (Kárpát-medencei Egyetemek Kupája), ezt decemberben a székelyudvarhelyi Erdélyi Labdarúgó Diákkupa, márciusban a budapesti KEK követi, végül májusban a révkomáromi Selye Kupa zárja a rendezvénysorozatot.

2014.03.04.