ELTE-s csapat a felsőoktatási sakkverseny dobogóján

2014. március 8-án a sakk MEFOB-on 70 felsőoktatásban tanuló fiatal – köztük számos mester – mérkőzött meg a bajnoki címért. Az intézmények közötti csapatversenyben az ELTE csapata (Halász Miklós, Lipcsei Ádám, ifj. Ádám György) a harmadik helyet szerezte meg.

A Budapesti Corvinus Egyetem idén első alkalommal rendezte meg 2014. március 8-án a sakk Magyar Egyetemi-Főiskolai Országos Bajnokságot (MEFOB). Az eseményen több mint 70 felsőoktatásban tanuló fiatal – köztük számos mester – mérkőzött meg a bajnoki címért. A rendezvény nemcsak a versenyzők számára volt érdekes, ugyanis Antal Gergő, a Corvinuson végzett nemzetközi sakk nagymester látványos szimultánt játszott ismert sportolókkal és közéleti személyiségekkel. Az Egyetemi OB programját tovább színesítette, hogy számos, a sakkhoz hasonlóan komoly gondolkodást igénylő játékot kipróbálhattak az érdeklődők: volt többek között gó és bridzs is.

A bajnokságot Handó Vilmos (BME) nyerte, a legjobb női versenyző Havanecz Bianka (BCE) lett. Az intézmények közötti csapatversenyben a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem diadalmaskodott, a dobogó harmadik fokára pedig az Eötvös Loránd Tudományegyetem csapata (Halász Miklós, Lipcsei Ádám, ifj. Ádám György) állhatott fel.

Forrás: MEFS.hu