Az egyetem társadalmi percepciója

2014. április 25.

ELTE PPK Aula (1075 Budapest, Kazinczy utca 23–27.)

2014. április 25. -

ELTE PPK Aula (1075 Budapest, Kazinczy utca 23–27.)

Az ELTE PPK Társadalmi Kommunikáció Kutatócsoportja 2014. április 25-én konferenciát szervez a Kar Kazinczy utcai Aulájában „Az egyetem társadalmi percepciója” címmel, ahol előadást tart többek között Fábri György rektorhelyettes, Frank Tibor akadémikus és Kiss Paszkál egyetemi docens, majd kerekasztal-beszélgetések tárgyalják média, PR és egyetem kapcsolatát.

Nemrégiben fejeződött be az ELTE PPK Társadalmi Kommunikáció Kutatócsoportja által megvalósított kutatási program, amely új szempontból vizsgálta a felsőoktatást: az egyetemi világról kialakult közvélekedéseket tárta fel két nagymintás reprezentatív országos vélemény-felmérés, online középiskolás kutatás, foglalkoztatói és fókuszcsoportos kvalitatív interjúk segítségével. A kutatási program eredményei hasznos információkkal szolgálnak a felsőoktatási intézmények, a felsőoktatás-politikai döntéshozatal és a média számára egyaránt.

I. Az egyetem a társadalomban
  • Fábri György habilitált egyetemi docens (ELTE): Az egyetem értelme(zése)
  • Frank Tibor egyetemi tanár (ELTE): Az egyetem eszméje és funkciója az amerikai társadalomban
  • Czakó Andrea doktorandusz (ELTE): Az egyetemkép és a továbbtanulás
  • Kiss Paszkál egyetemi docens (ELTE): Értékek és felsőoktatási percepció
  • Lampl Zsuzsa (Konstantin Filozófus Egyetem/Fórum Kisebbségkutató Intézet): Társadalmi reflexió a felsőoktatásra Kelet-Európában
  • Szalai Zoltán egyetemi adjunktus, igazgató (ELTE BTK – MCC): A német felsőoktatás társadalmi pozíciója
  • Czirfusz Dóra survey statisztika MSc hallgató (ELTE TÁTK): Egyetemi percepció szociodemográfiai szempontokból
Ebédszünet

II. Média és egyetem
kerekasztal-beszélgetés a nyomtatott, elektronikus és közösségi média szereplőivel
vezeti: Fábri György (ELTE)

III. Az egyetemi PR lehetőségei
kerekasztal-beszélgetés
vezeti: Szabó Fruzsina (Eduline-HVG)

Időpont: 2014. április 25. 10:00–15:00
Helyszín: ELTE PPK Aula (1075 Budapest, Kazinczy utca 23–27.)