Schenzl Guidó-díjat kapott Bartholy Judit

A környezet- és természetvédelemért felelős helyettes államtitkár a Meteorológiai Világnap alkalmából Schenzl Guidó-díjat adományozott Bartholy Juditnak, az ELTE TTK Meteorológiai Tanszék tanszékvezető egyetemi tanárának a meteorológia területén végzett közel négy évtizedes kiemelkedő szakmai és kutatói munkája, példaértékű oktatói és publikációs tevékenysége elismeréseként. A díjat az ELTE egyetemi tanárán kívül megkapta Dunkel Zoltán, az Országos Meteorológiai Szolgálat nyugalmazott elnöke is.

Bartholy Judit 1976-ban szerzett meteorológus és matematika tanári diplomát az ELTE TTK-n, két évvel később egyetemi doktori címet kapott az Egyetem Meteorológiai Tanszékén, amelyet 1996 óta vezet, 2000 óta egyetemi tanárként. Oktatott tárgyai: éghajlattan, klímaváltozás, általános meteorológia, statisztikus klimatológia. Kutatási témái: alkalmazott klimatológia, regionális leskálázás, szélsőséges időjárási események vizsgálata, klímaváltozás.

A bencés szerzetes, meteorológus, geofizikus, tanár után elnevezett Schenzl Guidó-díjat a Vidékfejlesztési Minisztérium ítéli oda minden évben a magyar és a nemzetközi meteorológia területén kimagasló tudományos, kutatási és szakmai eredményeket elért meteorológusoknak. A kitüntetést évente március 23-án, a meteorológiai világnapon adják át két díjazottnak. A Pro Meteorologia emlékplakett mellett a magyarországi meteorológia egyik legmagasabb szakmai elismerése.

2014.03.25.