„A háború, amely megszüntet minden háborút”

05/08 - 05/09

2014. május 08. - 2014. május 09.

ELTE BTK Gólyavár (1088 Budapest, Múzeum krt. 4/A)

05/08 - 05/09

2014. május 08. - 2014. május 09.

ELTE BTK Gólyavár (1088 Budapest, Múzeum krt. 4/A)

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar vezetésének megbízásából az Új- és Jelenkori Egyetemes Történeti Tanszék az első világháború kitörésének 100. évfordulója alkalmából 2014. május 8–9. között nemzetközi tudományos konferenciát szervez. A háború, amely megszüntet minden háborút című rendezvény szerepel az Első Világháborús Centenáriumi Emlékbizottság programjai között.

A konferenciát Dezső Tamás, a BTK dékánja nyitja meg. A plenáris ülésen többek között előadást tart Glatz Ferenc, a Magyar Tudományos Akadémia korábbi elnöke, Robert Evans oxfordi történészprofesszor, az ELTE leendő díszdoktora és Maruzsa Zoltán, felsőoktatásért és tudománypolitikáért felelős helyettes államtitkár, egyetemi adjunktus is. Az ülés zárásaként megkoszorúzzák a Trefort-kert első világháborús emlékművét.

A kétnapos rendezvényen közel húsz szekció foglalkozik a száz évvel ezelőtt kitört konfliktus hadtörténeti, politikai, földrajzi és ideológiai hátterével. Szó lesz a korabeli irodalomról, a nőmozgalmakról, a Monarchia nemzetiségi kérdéseiről, a királykoronázásról és az Európán kívüli világról is.

Részletes program

Időpont: 2014. május 8–9.
Helyszín: ELTE BTK Gólyavár (1088 Budapest, Múzeum krt. 4/A)