Szabadpolc és böngészde az Egyetemi Könyvtárban

Az Egyetemi Könyvtár nagyszabású szolgáltatásbővítésbe kezdett idén, amelynek az olvasók igényeivel összhangban legfontosabb eleme a szabadpolcos kölcsönözhető állományrész és böngészde kialakítása. Az olvasótermek állományának átrendezése komoly előkészítést igényel, ezért a könyvtár leggyakrabban kölcsönzött és új könyveinek jelentős része előreláthatóan 2014 őszéig nem lesz hozzáférhető. Az érintett könyvek példányadatainál az OPAC-ban „Jelzetelés alatt” példánystátusz jelenik meg.

Az átjelzetelés állományáthelyezéssel is jár. A szabadpolcos böngészdét a jelenleg olvasóteremként funkcionáló termekben alakítják ki, olvasóteremként pedig a Díszterem várja majd a látogatókat, ahol a polcokat frissített, helyben használható állománnyal töltik fel a Könyvtár munkatársai. Ennek eredményeként ősztől az Egyetemi Könyvtárban könnyebben, gyorsabban, kényelmesebben lehet majd könyvet kölcsönözni, vagy egyszerűen csak olvasni, böngészni.

ELTE Egyetemi Könyvtári Szolgálat

2014.05.05.