ELTE-s szerzők az Ünnepi Könyvhéten

A 85. Ünnepi Könyvhetet és 13. Gyermekkönyvnapokat 2014. június 12–16. között Budapest és Szeged mellett közel 80 vidéki városban, Kolozsváron és Aradon rendezik meg. Az eseményt nyolc évtizede a Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülése szervezi, idén is könyvpremierekkel, beszélgetésekkel, felolvasásokkal és koncertekkel várják a könyvbarátokat. A Könyvhétre számos ELTE-s szerző is új könyvvel jelentkezik – a széles repertoárból válogatunk.

Csányi Vilmos „Ironikus etológia” címmel írt könyvet, megjelenik Heller Ágnes „Olvasónapló 2013–2014” című kötete, Szegedy-Maszák Mihály Kemény Zsigmond munkásságáról publikálja legújabb munkáját, Gerő András pedig „Merénylettől hadüzenetig – A béke utolsó hónapja a Monarchia Magyarországán” címmel közli történettudományi kötetét. Az Ünnepi Könyvhétre jelenik meg Kövér György „Biográfia és társadalomtörténet”, Csepeli György „Szociálpszichológia mindenkiben” és Dessewffy Tibor „A gonosz szociológiája” című könyve is. Az olvasóközönség kezébe veheti Ludassy Mária politikafilozófiai írásait, Borsi-Kálmán Béla „a magyar-zsidó (zsidó-magyar) szimbiózis történetéből” közöl esszéket és tanulmányokat. Júniustól megvásárolhatók Komoróczy Géza „Sumer és magyar?” és Miskolczy Ambrus „A múlt megszelídítése – Eszmetörténet és historiográfia határán” című kötetei is. Megjelenik a „Budapest bámészko” is, benne Nádasdy Ádám esszéivel.

A Vörösmarty téri központi programokon Egyetemünk oktatói is részt vesznek: Dessewffy Tibor június 13-án lesz Bán Magda vendége. A „Budapest bámészko” című kötetet 14-én mutatják be, ugyanezen a napon a pedagógusképzés megújításáról Lénárd Sándor és Szivák Judit beszélget Pál Dániel Leventével. Az első világháború centenáriumán Schmidt Mária, Gerő András és Békés Márton ülnek majd egy asztalnál. Balogh Endre „Zsidó identitás és irodalom” címmel Komoróczy Gézával, Szűcs Terivel és Schein Gáborral beszélget, 15-én Szegedy-Maszák Mihály is a fesztivál vendége lesz.

Az Ünnepi Könyvhétre megjelenő kötetek listáját itt, a folyamatosan frissülő, budapesti programot pedig itt találja.

2014.06.04.