Vezetőképzőt szervezett az Egyetemi Hallgatói Önkormányzat

Az Egyetemi Hallgatói Önkormányzat 2014. július 8–11. között a Pannon Egyetem Hotel Magister Kollégiumában szervezte éves vezetőképzőjét. A veszprémi rendezvényen 153 hallgatói képviselő vett részt. Ahogy arról korábban beszámoltunk, többek között vendégül látták Mezey Barna rektort és Palkovics László felsőoktatási államtitkárt is, aki beiktatása után itt szerepelt először.

A hallgatók tizenkét szakterületi szekcióban dolgoztak. Az elnöki szekcióban az elnökválasztásról és a választási időszakokról, a tanulmányi szekcióban többek között az OMHV-ról és minőségbiztosítási kérdésekről beszélgettek. Szerveztek az egyetemi szabályozással foglalkozó szekciót, a tudományos bizottságok képviselői elbírálták az Év Tudományos Rendezvénye pályázatra beérkezett jelentkezéseket, valamint egyeztettek a tudományos ösztöndíjakról és a szakkollégiumi stratégiáról is. A szociális blokk résztvevői a Neptun kérvényszerkesztőjéről és ösztöndíj-kérdésekről, az esélyegyenlőségi szekcióban résztvevő hallgatók az esélyegyenlőségi tervről beszélgettek. A külügyi szekcióban szó volt az Erasmus-programról, az ESN-ről és a pályázatírásról, a határon túli ügyekkel foglalkozó hallgatók a HÖOK-kal közös projektekkel foglalkoztak. A gazdasági szekció pénzügyi kérdésekről, a rendezvényes szekció az éves rendezvénytervről egyeztetett. A sportprogramok mellett szó volt az egyetemi kommunikációt és kampányokat érintő elképzelésekről is. A hallgatói önkormányzat tisztségviselői számára megtartották az első érzékenyítő tréninget, valamint a tudatos karriertervezésről és a hallgatói adatkezelésről is szerveztek előadásokat.

Július 9-én az egyetem vezetése kerekasztal-beszélgetésen mutatta be az elmúlt rektori ciklus eredményeit és kihívásait. A beszélgetésen Mezey Barna rektor, Juhászné Huszty Katalin gazdasági főigazgató, Rónay Zoltán főtitkár, Borsodi Csaba oktatási ügyekért felelős rektorhelyettes, Erdődy Gábor nemzetközi ügyekért felelős rektorhelyettes, Fábri György közkapcsolati és kommunikációs ügyekért felelős rektorhelyettes, Karácsony András általános és stratégiai ügyekért felelős rektorhelyettes, valamint Pozsár-Szentmiklósy Zoltán, a hallgatói ügyek rektori főbiztosa vett részt. A moderátor Zaránd Péter, az EHÖK elnöke volt.

A hallgatói tisztségviselők munkájába az egyetem vezetése mellett a Gazdasági- és Műszaki Főigazgatóság, a Főtitkárság, az Oktatási Igazgatóság, a Rektori Titkárság, a Nemzetközi Képzési- és Mobilitási Osztály, a Karrierközpont és a BEAC munkatársai is bekapcsolódtak. A munkát a Carnation Group és a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája is segítette.

Fotók: ELTE Online (Vörös Tamás)

2014.07.17.