ELTE-s kitüntetettek augusztus 20-án

A nemzeti ünnep alkalmából kitüntetéseket adtak át: a díjátadókon számos ELTE-s oktató munkáját ismerték el.

A Magyar Érdemrend tisztikeresztje (polgári tagozat) kitüntetésben részesült Haszpra László, a TTK Földrajz- és Földtudományi Intézet Meteorológia Tanszék címzetes egyetemi docense, az Országos Meteorológiai Szolgálat tudományos tanácsadója, az MTA doktora a légszennyező anyagok terjedésének és kémiai átalakulásának vizsgálatában elért kimagasló eredményei, valamint oktatói és publikációs tevékenysége elismeréseként. A díjat Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter adta át.

Ugyanezen elismerést Mindszenty Andrea, a TTK Földrajz- és Földtudományi Intézet egyetemi tanára, az MTA doktora is átvehette, a világ számos bauxitterülete, valamint a hazai lelőhelyek tanulmányozása, elméleti tudásának az ipari bauxitkutatásban való alkalmazása, valamint kiváló oktatói munkája elismeréseként. A kitüntetést Lovász László, a Magyar Tudományos Akadémia elnöke, Egyetemünk professzora adta át. Az elismerésre az Akadémia terjesztette fel a professzor asszonyt.

Szintén a Magyar Érdemrend tisztikeresztje (polgári tagozat) elismerésben részesült Simon Péter, az IK Numerikus Analízis Tanszékének tanszékvezető egyetemi tanára, kimagasló oktatói és oktatásszervezői tevékenysége, valamint a hazai és nemzetközi tudományos életben is kiemelkedő tudományos eredményei elismeréseként. A díjat Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere adta át.

A Magyar Érdemrend lovagkeresztje (polgári tagozat) kitüntetésben részesült Déri Balázs, a BTK Ókortudományi Intézete Latin Tanszékének tanszékvezető egyetemi tanára, Feldné Knapp Ilona, a BTK Germanisztikai Intézet Német Nyelvoktató és Szakdidaktikai Tanszékének tanszékvezető egyetemi docense, valamint Gyenis Gyula, a TTK Embertani Tanszék nyugalmazott egyetemi tanára. Az elismeréseket Balog Zoltán adta át a Pesti Vigadóban.

2014.08.25.