Elnököt választ az EHÖK

2014. szeptember 18.

ELTE BTK Kari Tanácsterem (1088 Budapest, Múzeum körút 4/A)

2014. szeptember 18. -

ELTE BTK Kari Tanácsterem (1088 Budapest, Múzeum körút 4/A)

Az ELTE Egyetemi Hallgatói Önkormányzatának (EHÖK) elnökét a jelenlegi elnök beszámolóját követően, a 2014. szeptember 18-án az ELTE BTK Kari Tanácstermében tartott Küldöttgyűlésen választják meg.

Elnök-jelöltet a kari hallgatói önkormányzat javasolhat, jelölt az lehet, aki a választás időpontjában az Egyetemmel hallgatói jogviszonyban áll, és 2014. szeptember 8. 11 óráig az ELTE EHÖK irodában pályázatot nyújt be írásban, amely tartalmazza mandátumának idejére szóló elképzeléseit. A Küldöttgyűlés egyenként, a többi jelölt távollétében meghallgatja az elnökjelölt programját, a hallgatói önkormányzattal kapcsolatos elképzeléseit, majd az ülésen tanácskozási joggal rendelkező személyek kérdéseket tehetnek fel, amire a jelölt válaszol. Az összes elnökjelölt meghallgatása után a Küldöttgyűlés – távollétükben – vitát tarthat a jelöltekről. Az elnököt a Küldöttgyűlés egy évre választja. Az új elnök mandátuma a korábbi elnök mandátumának lejártát követő napon (2014. október 6-án) keletkezik. Az elnökválasztó Küldöttgyűlés minden egyetemi polgár számára nyilvános.

Időpont: 2014. szeptember 18. 17:00
Helyszín: ELTE BTK Kari Tanácsterem (1088 Budapest, Múzeum körút 4/A)

ELTE EHÖK