Egységesség és önellentmondás

2014. szeptember 04.

ELTE BTK (1088 Budapest, Múzeum krt. 4/F B/217)

2014. szeptember 04. -

ELTE BTK (1088 Budapest, Múzeum krt. 4/F B/217)

A Bölcsészettudományi Kar Latin Tanszéke „Unity and Inconsistency in Flavian Epic” (Egységesség és önellentmondás a Flavius-kori epikában) címmel 2014. szeptember 4–5. között nemzetközi konferenciát rendez. A rangos esemény nyitóelőadását Andrew Zissos, a University of California – Irvine kutatója tartja.

Az egységesség iránti igény az ókortól kezdve a legtöbb esztétikai és irodalomelméleti iskola alapelve. A római irodalom Flavius-kor eposzai azonban gyakran éppen az egységesség látszólagos hiánya, az önellentmondások nagy száma és az epizodikus jelleg miatt váltak kritika tárgyává. A Flavius-kori epika kutatásának jelenlegi „reneszánsza” és a klasszika-filológia irodalomelmélet iránti növekvő érzékenysége ugyanakkor lehetőséget teremt rá – és ez a konferencia célja –, hogy az egységesség és az önellentmondás esztétikai jelenségeit új szempontok szerint vizsgálják meg.

Részletes program

Időpont: 2014. szeptember 4–5.
Helyszín: ELTE BTK (1088 Budapest, Múzeum krt. 4/F B/217)

ELTE BTK Klasszika-filológia