Professor Emeritus címeket adott át az ELTE rektora

Az ELTE Szenátusának 2014. szeptember 5-i ünnepi közgyűlésén Mezey Barna rektor Professor Emeritus címet adott át az Egyetem kiemelkedő nyugdíjas oktatóinak.

A címet több évtizedes kiemelkedően magas színvonalú, hazai és nemzetközi oktató tevékenysége, tudományos teljesítménye, a tudományos utánpótlás nevelésében való részvétele, valamint az oktatás és kutatás terén végzett szakmai közéleti tevékenysége elismeréseként tizenkét professzor vehette át:

a Bölcsészettudományi Karon:

• Balogh András egyetemi tanár
  • Ludassy Mária egyetemi tanár
  • Maróth Miklósné Jeremiás Éva egyetemi tanár
  • Solymosi László egyetemi tanár
  • Masát András egyetemi tanár

az Állam és Jogtudományi Karon:

• Gönczöl Katalin egyetemi tanár

a Természettudományi Karon:

• Orosz László egyetemi tanár
  • Sebestyén Zoltán egyetemi tanár
  • Galácz András egyetemi tanár

az Informatikai Karon:

• Járai Antal egyetemi tanár
  • Márton Mátyás egyetemi tanár
  • Benczúr András egyetemi tanár.

Az Egyetem Professor Emeritus címet adományozhat annak az oktatónak, aki főiskolai, illetve egyetemi tanári címmel rendelkezik, nyugdíjazására tekintettel foglalkoztatását megszüntetik, és megfelel bizonyos szigorú szakmai követelményeknek. A professor emeritusok továbbra is részt vesznek az oktató és kutató munkában.

2014.09.05.