Agostinho Neto és kora

2014. szeptember 17.

ELTE BTK (1088 Budapest, Múzeum krt. 4.)

2014. szeptember 17. -

ELTE BTK (1088 Budapest, Múzeum krt. 4.)

2014. szeptember 17-én egész napos rendezvényt tart az Angolai Nagykövetség és az ELTE BTK Portugál Nyelv és Irodalom Tanszéke. Az Agostinho Neto és kora című konferencia a költő, orvos és politikus sokszínű személyiségét kívánja bemutatni portugál, magyar és angol nyelvű előadások segítségével.

Dezső Tamás dékán és Lizeth Pena nagykövet megnyitója után a Magyar Afrika Társaság elnöke és a Nemzeti Kereskedőház szakembere napjaink kapcsolatait mutatja be, a délutáni program pedig a történelmi /diplomáciai/katonai kapcsolatok történetével foglalkozik. A konferencia vendége lesz Tóth Éva, Agostinho Neto magyar fordítja, és bemutatkozik két kiadói projekt. A rendezvény díszvendége, Arlindo Isabel a luandai egyetem professzora.

A konferenciához két kiállítás kapcsolódik a Gólyavárban: az Egyetemi Könyvtár gazdag angolai anyagából és Kuanza, az angolai festőművész alkotásaiból. 16 órakor a rendezvény fővédnöke, Bárdosi Vilmos intézetigazgató zárszava után angolai versek hangzanak el eredeti nyelven és magyar tolmácsolásban.

Időpont: 2014. szeptember 17.
Helyszín: ELTE BTK (1088 Budapest, Múzeum krt. 4.)

ELTE BTK