Rangos díjat vett át a Kirchknopf Andrea

Kirchknopf Andrea az Európai Anglisztikai Társaság (The European Society for the Study of English) elsőkönyves díját nyerte el irodalomtudományi kategóriában. Az ELTE BTK Irodalomtudományi Doktori Iskola „Modern angol és amerikai irodalom” programjának végzett hallgatója az első magyar kutató, aki megkapta ezt az elismerést. Kirchknopf Andrea jelenleg az Angol-Amerikai Intézet külső oktatója, illetve a Közép-európai Egyetem munkatársa.

A „Rewriting the Victorians: Modes of Literary Engagement with the 19th Century” című könyv a viktoriánus korszak utáni irodalom olvasásához nyújt új szempontokat, többek között Caryl Phillips, Matthew Kneale, Peter Carey és Jasper Fforde műveit vizsgálva. Kirchknopf Andrea a Társaság éves konferenciáján vette át az elismerést: a tanácskozást 2014. augusztus 29. és szeptember 2. között rendezték a kassai P.J. Šafarik Egyetemen.

Angol-Amerikai Intézet

2014.09.16.