Változatos véletlen – árazási problémák

2014. október 02.

ELTE TTK Eötvös-terem (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/A 0.83)

2014. október 02. -

ELTE TTK Eötvös-terem (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/A 0.83)

Bihary Zsolt (Morgan Stanley, Budapest) „Változatos véletlen – árazási problémák” címmel tartja Az atomoktól a csillagokig ismeretterjesztő sorozat következő előadását 2014. október 2-án a Természettudományi Karon.

Napjainkban egyre több matematikus és fizikus dolgozik pénzügyi modellezőkent különböző bankokban. Budapesten működik a világ egyik legnagyobb befektetési bankjának, a Morgan Stanleynek egy 1000 fős irodája, benne egy 40 fős modellezési csoporttal. Az előadás játékos formában bemutat néhány konkrét feladatot, amin keresztül megismerkedünk a pénzügyi problémákkal, a véletlen szerepével és különböző megjelenési formáival. A hallgatók egy árazási versenyben vesznek részt, akárcsak a valódi banki brókerek, a legeredményesebbek értékes tárgyjutalmakban részesülnek.

A tizedik éve futó sorozatban az ELTE TTK Fizikai Intézetében tevékenykedő kutatók, oktatók és vendégek beszélnek a fizika frontvonalába tartozó érdekességekről, újdonságokról, elsősorban középiskolásoknak, bemutatva azokat a lehetséges tanulmányi utakat is, amelyet a hazai felsőoktatás patinás, nemzetközi hírnévnek és elismertségnek örvendő egyeteme kínál a vállalkozó kedvű, érdeklődő fiataloknak.

Időpont: 2014. október 2. 17:00
Helyszín: ELTE TTK Eötvös-terem (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/A 0.83)

Az atomoktól a csillagokig