Együttműködés a Nishogakusha Egyetemmel

Keretmegállapodást kötött az Eötvös Loránd Tudományegyetem és a Nishogakusha Egyetem 2014. szeptember 19-én. A szerződést Erdődy Gábor, az ELTE nemzetközi ügyekért felelős rektorhelyettese és Watanabe Kazunori, a japán egyetem rektora írták alá a Rektori Titkárságon.

Az aláírási ceremónián mindkét fél bemutatta intézménye történetét, szellemiségét, valamint jelenlegi szervezeti felépítését. A megállapodás szerint az intézmények – többek között – kölcsönösen együttműködnek az oktatás különböző területein. A találkozón szó esett a lehetséges közös kutatási területekről, amelyek hozzájárulnak ahhoz, hogy a két ország közötti kulturális kapcsolat még szorosabbá váljon.

A szerződés aláírására Kazunori rektor mellett Konishi Akinori, a Nishogakusha Egyetem Nemzetközi Osztályának vezetője és Yamabe Susumu, a Japán Kanbun Oktatás és Kutatás Tanszékének vezetője is Budapestre érkezett. Az ELTE-t Erdődy Gábor, Hamar Imre, a Távol-keleti Intézet Igazgatója és a Japán Tanszék vezetője, Yamaji Masanori, a Japán Tanszék nyugalmazott tanszékvezetője, Zentai Judit, a Japán Tanszék oktatója és Horváth Anita, a Rektori Hivatal Nemzetközi Képzési és Mobilitási Osztályának koordinátora képviselte.

ELTE BTK Távol-keleti Intézet

2014.10.01.