A török nagykövet az ELTE-n

2014. október elsején Şakir Fakili nagykövet kísérőivel bemutatkozó látogatást tett az Eötvös Loránd Tudományegyetemen, ahol találkozott Mezey Barna rektorral, Erdődy Gábor nemzetközi rektorhelyettessel, valamint a Török Tanszék előző és jelenlegi vezetőjével, Dávid Gézával és Péri Benedekkel.

A 2013 vége óta Magyarországon dolgozó nagykövet méltatta az ELTE tudományos teljesítményét, nemzetközi elismertégét, és kifejtette azt is, hogy az ELTE Török Tanszéke a legrégebbi és leghangsúlyosabb e témában Magyarországon. Şakir Fakili elmondta, hogy kiemelkedő az Isztambuli Kulturális Központ és a Tanszék együttműködése.

Mezey Barna beszélt a török–magyar barátság múltjáról és jövőjéről, hangsúlyozva: ennek támogatását végzi az ELTE Török Tanszéke a török filológia művelésével, ami az alapja az országok, kultúrák közti együttműködésnek. A rektor elmondta: az Egyetem bölcsészkara jelenleg 64 nyelvet oktat. A török–magyar együttműködések kapcsán felmerült a tanszéki könyvtár fejlesztésének kérdése is, valamint az Erasmus + és a Stipendium Hungaricum programban rejlő lehetőségek is.

2014.10.17.