Teljes tisztújításról döntött a hallgatói önkormányzat

Az előző hónapok eseményeinek hatására az ELTE hallgatói érdekképviseletének történetében reformértékű döntést hozott 2014. október 15-i ülésén az ELTE Egyetemi Hallgatói Önkormányzatának Elnöksége – számolt be az ELTE Online, az Egyetem hallgatói magazinja.

A részönkormányzatok elnökei az EHÖK elnökkel együtt határozatban fogalmazták meg, hogyan szeretnék megújítani és javítani az érdekképviselet működését. Az érintett területek a dokumentum szerint: „az érdekképviselet legitimációjának erősítése, ösztöndíj rendszer, szerkezeti és működési szempontok, közösségi autonómia kérdésköre, képzési struktúra, gazdálkodás, rendezvényszervezés, más az érdekképviseletben meghatározó területek.” A módosításokat a HÖK széleskörű Alapszabály-módosítással, külső szereplők segítségével és amennyiben szükséges, a Hallgatói Követelményrendszer módosításával kívánja elérni.

Az ELTE HÖK átfogó és teljes körű tisztújítást is tart 2015 márciusában, amely magában foglalja majd a részönkormányzati képviselők és az EHÖK elnök választását is. Az ezt megelőző időszak fő feladata a tisztújítás minden szabályzati feltételének megteremtése az egyidejű választásokhoz.

A határozat itt olvasható.

2014.10.21.