26. Varga Tamás Módszertani Napok

11/07 - 11/08

2014. november 07. - 2014. november 08.

11/07 - 11/08

2014. november 07. - 2014. november 08.

2014. november 7-8. között ismét megrendezik a Varga Tamás Módszertani Napokat a TTK Matematikatanítási és Módszertani Központjában, immár huszonhatodik alkalommal. A hagyományoknak megfelelően a matematikatanítás hazai és külföldi szaktekintélyei tartanak előadásokat. Dieter Wickmann német professzor emeritus arról beszél, hogy statisztikai módszerekkel hogyan lehet egy szöveg szerzőjét kideríteni. Hosszabb előadást tart Deák Ervin. Szeredi (Loparits) Éva váratlan és tragikus halála miatt szombaton délután tartanak plenáris emlékülést. Az idén is lesz angol nyelvű szekció, valamint ezúttal is átadják a Varga Tamás Emlékdíjakat.

A múlt évhez hasonlóan lesz „Matematikát tanítók klubja” is Zsinkó Erzsébet (ELTE TÓK) vezetésével. A sorra kerülő témák közül kiemelkedik a jövő évben induló matematika didaktika PhD alprogram, valamint a mentortanárok műhelye. A konferencia egyik szekciója a „Játéktól a kutatásig” című diákprogram. A részvétel ingyenes.

A Varga Tamás Módszertani Napok talán legfontosabb jellegzetessége, hogy egyszerre szól a matematikatanítás módszertanának oktatóihoz, kutatóihoz, az összes korosztályt tanító gyakorló matematikatanárokhoz (az elsősökétől kezdve a felső tagozaton és a gimnáziumokon keresztül egészen a különböző szakképző intézmények tanáraiig, illetve a főiskolai és egyetemi oktatókig) és a matematika tanárszakos hallgatókhoz.

Bővebben a Varga Tamás Napokról

Időpont: 2014. november 7–8.
Helyszín: ELTE TTK Matematikatanítási és Módszertani Központ (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/C)