Retorikai konferencia és Kossuth-szónokverseny

11/07 - 11/08

2014. november 07. - 2014. november 08.

ELTE BTK Kari Tanácsterem (1088 Budapest, Múzeum körút 4/A. földszint)

11/07 - 11/08

2014. november 07. - 2014. november 08.

ELTE BTK Kari Tanácsterem (1088 Budapest, Múzeum körút 4/A. földszint)

Az ELTE BTK Magyar Nyelvtudományi és Finnugor Intézete, az Anyanyelvápolók Szövetsége és a Rákóczi Szövetség retorikai konferenciát és retorikaversenyt rendez 2014. november 7–8. között a bölcsészkaron.

A konferencia célja a retorika különböző területeinek feldolgozása, bemutatása neves szakemberek által, valamint a közéleti, szakmai és pedagógiai szerepekre való felkészítés és a hagyományápolás. A retorikai konferencia témája: a bemutató beszéd. Az első nap délelőttjén Toma Kornélia, az Eszterházy Károly Főiskola főiskolai docense emlékezik meg a retorikai tehetséggondozás másfél évtizedes múltjáról, majd előadást tart Kecskeméti Gábor egyetemi tanár (MTA Irodalomtudományi Intézet), Adamik Tamás professor emeritus (ELTE BTK) és Illés Györgyi kommunikációs tanácsadó (Színház- és Filmművészeti Egyetem).

A retorikaverseny az értelmiségi pályára, esetleg tanárnak készülő fiatalok retorikai, szónoki készségeit méri, illetve fejleszti. A versenyen a beszéd témája: „Ott van a haza, Hol a haszon” – Biberach monológja Katona József Bánk bánjából.

Részletes program

Időpont: 2014. november 7–8.
Helyszín: ELTE BTK Kari Tanácsterem (1088 Budapest, Múzeum körút 4/A. földszint)