Egy magyar egyetem a legjobb ötszáz között

A legújabb globális egyetemi rangsor, a Best Global Universities rangsor első tíz helyezettjéből csak kettő van, amely nem az Amerikai Egyesült Államokban található – az Oxfordi és Cambridge-i Egyetem. Az élre kerültek még a rangjukat minden rangsorban stabilan tartó MIT, az UCLA és a Berkley, a Stanford és a Columbia is, az első helyen pedig a Harvard áll.

A legjobb 500 egyetem közül a rangsor szerint 134 található az Amerikai Egyesült Államokban, míg Németország 42-vel, az Egyesült Királyság 38-cal, Kína pedig 27-tel szerepel az elitben. A globális listára egyetlen magyar intézmény került csak fel, az Eötvös Loránd Tudományegyetem a 448. helyet szerezte meg.

A US News & World Report amerikai oktatáskutató és -elemző kiadócég rangsorának felállításakor figyelembe vették többek között az intézmények globális és regionális ismertségét és elismertségét, a kutatói teljesítményt (a publikációk alapján), valamint a nemzetközi együttműködéseket is.

Az ELTE nemzetközi és hazai felsőoktatási rangsorokban elfoglalt pozíciójáról itt olvashat bővebben.

Forrás: www.edupress.hu

2014.11.03.