Három ELTE-s gimnázium is a magyar élmezőnyben

2014. november 6-án jelenik meg a HVG kiadványa az ország száz legjobb középiskolájáról.

Az összesített rangsor első helyén ismét a Budapesti Fazekas Mihály Általános Iskola és Gimnázium áll, a második helyezett a budapesti Eötvös József Gimnázium, míg a harmadik helyen hármas holtverseny alakult ki az ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Általános Iskola és Gyakorló Gimnázium, a budapesti Veres Péter Gimnázium és a Szent István Gimnázium között. A legjobb tízben közvetlenül utánuk szerepel az ELTE Trefort Ágoston Gyakorlógimnáziuma (6.) és az ELTE Apáczai Csere János Gyakorlógimnázium és Kollégium (7.) is.

A rangsoroláshoz a diákok 2013-as tanulmányi és felvételi eredményeit, a különböző versenyeken elért helyezéseket és egyéb adatokat használtak. Az összesített rangsort például hét - az országos kompetenciamérésen matematikából és szövegértésből elért eredmények, a 2013-as májusi-júniusi érettségi időszakban a négy kötelező tárgyból elért vizsgaeredmények, valamint az egyetemisták és főiskolások által leginkább kedvelt karokra bejutott diákok száma alapján készített - részrangsor felhasználásával állították össze.

Forrás: Eduline

2014.11.05.