Szmodis Jenő győzött az erdélyi dráMÁzat II. drámaíró versenyen

A nagyváradi Szigligeti Színház, a Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem Magyar Kara és a székelyudvarhelyi Tomcsa Sándor Színház által szervezett dráMÁzat II. drámaíró versenyen három kategóriában hirdettek győztest 2014 novemberében. A zsűri 152 pályamű közül választotta ki a nyertes alkotásokat. Az ELTE ÁJK Jog- és Társadalomelméleti Tanszék oktatója, Szmodis Jenő adjunktus Ultimátum című drámájával bizonyult a legjobbnak a dráMAíró kategóriában. A darabot a pályázatot kiíró színházak a 2015/2016-os, vagy az azt követő évadban mutatják be.

Szmodis Jenő (Budapest, 1966) jogász, jogfilozófus, az ELTE ÁJK Jog- és Társadalomelméleti Tanszék adjunktusa. A Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Karán végzett 1993-ban, majd jogtanácsosként, ügyvédként, valamint a közszolgálatban látott el szakértői, illetve vezetői feladatokat. A hatályos jog, a jogelmélet és a történelemfilozófia tárgykörében több tanulmányt, illetve könyvet publikált magyar és idegen nyelven. PhD értekezését jogbölcseleti témában védte meg a Debreceni Egyetemen. Kutatásaiban a jog antropológiai, történeti és kulturális aspektusaival foglalkozik. Főbb munkái: A jog realitása – Az etruszk vallástól a posztmodern jogelméletekig (2005), Kultúra és sors (2007), A görögökről – Nietzsche és Spengler nyomán (2012), Multidiszciplináris jogi tanulmányok (2012) Wagner – Hatalom, vallás, pszichológia (2013) Komédiái: Tiberius vendége (1991), Hétköznapi gyilkosok (2002), Őrültek szigete (2002), Utolsó felszólítás (2002), Leszámolás (2002) Palazzo Vendramin (2013), Premier (2014).

2014.11.14.