Kirobbanó lehetőségek

2014. december 17.

ELTE ÁJK (1053 Budapest, Egyetem tér 1–3.)

2014. december 17. -

ELTE ÁJK (1053 Budapest, Egyetem tér 1–3.)

A londoni székhelyű Quacquarelli Symonds (QS) egyetemi rangsorokat készítő cég 2014. december 17-én az Eötvös Loránd Tudományegyetemen rendezi meg „The Unleashed Potential: Emerging Europe and Central Asia” (Kirobbanó lehetőségek: Kelet-Európa és Közép-Ázsia) című nemzetközi konferenciáját.

Kelet-Európa és Közép-Ázsia országai hagyományosan nagy értéket tulajdonítanak a felsőoktatásnak. A világbank szerint a nemzeteknek ez a csoportja különbségei ellenére összevethető, mivel közös társadalmi és gazdasági kihívások és lehetőségek előtt áll. A Quacquarelli Symonds (QS) legismertebb listáján, a QS World University Rankings-en, amelyet 2004 óta állítanak össze, 55 kelet-európai és 13 közép-ázsiai egyetem szerepel, de ennél jóval több az olyan fejlődő intézmény van, amely a fejlődés motorja lehet a régióban. Erre reflektálva állították össze a „QS University Rankings: Emerging Europe and Central Asia”-t, amelyet először a konferencián mutatnak be. A tanácskozáson neves szakértők, egyetemi és kormányzati képviselők vitatnak meg olyan témákat, mint a nemzetköziesedés, a kutatási együttműködések vagy a mobilitás.

Bővebben az eseményről

Időpont: 2014. december 17. 12:00
Helyszín: ELTE ÁJK (1053 Budapest, Egyetem tér 1–3.)