A turbulencia világa – akadálymentes előadás

Az ELTE Természettudományi Kara és Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Főiskolai Kara közös rendezésében, a Szülőföld Alap program keretében kerül sor az „Atomoktól a csillagokig” előadássorozat 2008 első félévi utolsó előadására. A program elsősorban 16-25 év közötti, természettudományok iránt érdeklődő fiataloknak szól, közérthető nyelven. A rendezvény fizikai és kommunikációs szempontból is akadálymentes: az épület és az előadóterem megközelítése egyaránt akadálymentes, az előadás során a kapcsolódó anyagok a vak és gyengénlátó résztvevők számára speciális dombornyomással készült Braille-írással is olvashatók, a hallássérültek számára jeltolmácsot biztosítunk.

Előadás címe: A turbulencia világa Időpont: 2008. április 10., csütörtök 17:00Helyszín: ELTE TTK lágymányosi északi tömb (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/A) -1.75 konferenciaterem (a Gömb Aula alatt)

A tanév utolsó előadásán Horváth Viktor, az ELTE Biológiai Fizikai Tanszékének egyetemi docense kalauzolja el a résztvevőket a turbulencia, a kavargó örvények világába. Ha repülőgépen ülünk, vagy tengerben úszunk, akkor félünk tőlük, pedig turbulencia nélkül még levegőt sem tudnánk venni. Turbulens áramlások határozzák meg időjárásunkat, de még a Földet a kozmikus sugárzástól megvédő mágneses teret is. Ennek ellenére a turbulencia egy nagy és megoldatlan rejtély a klasszikus fizika falai között. Meg lehet egyáltalán érteni ezt a kétségkívül fontos jelenséget?

Részvételi szándékát kérjük jelezze a

e-mail címen!

Minden érdeklődőt szeretettel várunk! A részvétel ingyenes.

További információ a programsorozatról:

ELTE BGGYFK Szülőföld Alap Program

2008.04.03.