Újra elérhető a Science Direct

A közelmúltban lezajlott tárgyalásoknak köszönhetően az Egyetem polgárai újra böngészhetnek a világ egyik legnagyobb tudományos adatbázisában, a Science Directben. Frei Zsolt tudományos, kutatási és innovációs ügyekért felelős rektorhelyettes Londonban tárgyalt Youngsuk Chivel, az Elsevier elnökével, valamint Budapesten a kelet-európai és hazai képviselőkkel: az egyeztetések eredményeként november elejétől az ELTE-ről újra elérhető a Science Direct. 2015-re, egy éves átmeneti időre az Egyetem rendkívül kedvező áron juthat az előfizetéshez.

Az adatbázis hozzáférhető az Egyetem könyvtáraiból és az egyetemi számítógép-hálózathoz tartozó minden IP tartományból a sciencedirect.com címen.  Az adatbázisban megtalálhatók a természettudományi, az orvostudományi és a technológiai folyóiratok cikkei és könyvfejezetei, több mint 2500 lektorált folyóiratból és 11 000 könyvből. Az adatbázis közel 10 millió cikket és fejezetet tartalmaz, amely évente félmillió tétellel bővül, illetve archív tartalmakat is szolgáltat – ez a világ természettudományi, orvostudományi, technológiai szakirodalmának közel negyede.

A jövő évre az Egyetem kilátásba helyezte a Mendeley rendszer bevezetését is, amennyiben az egyetem polgárai érdeklődnek az Elsevier ezen új szolgáltatása iránt.

2014.11.27.