A TÓK-on lefolytatott fegyelmi eljárásról

Az ELTE rektora és a Tanító- és Óvóképző Kar dékánja korábban fegyelmi eljárást kezdeményezett egy hallgató ellen a 2014. évi, fonyódligeti gólyatáborban történt erőszakkal összefüggésben. A kar Hallgatói Fegyelmi Bizottsága 2014. december 9-i ülésén úgy határozott, hogy a fonyódligeti események nyomán fegyelmi eljárás alá vont hallgatót két félévre eltiltja tanulmányai folytatásától az Egyetem jó hírnevét súlyosan sértő magatartás miatt.

Az eltiltás oka, hogy a fegyelmi eljárás alá vont hallgatónak, az ELTE Tanító- és Óvóképző Kar Hallgatói Önkormányzatának akkori elnökekének, tudomása volt a TÓK Gólyatáborában történt bűncselekmény gyanúsítottjának korábbi, szexuális erőszakot tanúsító magatartásáról, és ennek ismeretében bízta meg az elkövetőt, hogy a Gólyatáborban fotósként vegyen részt. Ezenkívül a Gólyatábor szervezésével kapcsolatos feladatokat nem körültekintően látta el.

A hallgató jelezte, hogy fellebbezési szándékkal bírósághoz fordul.

Az eljárásról szóló teljes közlemény itt letölthető.

2014.12.10.