Az ELTE és a japán Meiji Egyetem együttműködése

Dr. Hudecz Ferenc, az ELTE rektora április 11-én Japánban együttműködési és diákcserére vonatkozó megállapodást írt alá a Meiji Egyetem elnökével, Hiromi Naya úrral.A megállapodások értelmében a két egyetem a jövőben valamennyi, az egyetemeken jelen lévő tudományterületen szorosan együttműködik oktatási és kutatási kérdésekben. Az együttműködés alapján lehetőség nyílik a hallgató- és oktatócserére, az adminisztratív munkatársak tapasztalatcseréjére, közös kutatási területek meghatározására és közös kutatások indítására.

A Meiji Egyetem Japán egyik legjelentősebb magánegyeteme, a legjobb japán egyetemek közé tartozik. Nyolc karán (jogi, kereskedelmi, politika- és közgazdaságtudományi, bölcsészettudományi, műszaki és természettudományi, mezőgazdasági, üzleti és kommunikációs) összesen 400 000 hallgató szerzett eddig diplomát, az eredményes kutatómunka hátterét három kutatóintézet biztosítja. Az egyetem vezetése 1999-ben – felismerve az élethosszig tartó tanulás fontosságát – megalapította a Szabadság Akadémiát (Liberty Academy), ahol távoktatási kurzusokat kínál a már diplomával rendelkezőknek.

2008.04.24.