A Magyar Felsőoktatási Akkreditációs Bizottság látogatása

A Magyar Felsőoktatási Akkreditációs Bizottság látogatása
03/10 - 03/12

2015. március 10. - 2015. március 12.

ELTE

03/10 - 03/12

2015. március 10. - 2015. március 12.

ELTE


A 2014–2015-ös tanévben a Magyar Felsőoktatási Akkreditációs Bizottság (MAB) – 2000 és 2010 után – harmadszor végez átfogó intézményakkreditációt Egyetemünk nyolc karát érintően. A Látogató Bizottság (LB) 2015. március 10. és 12. között tartózkodik intézményünkben.

Az Egyetem központi szervezeti egységei és Karai – Orosz Éva oktatási rektorhelyettes és Karácsony András akkreditációért felelős rektori megbízott vezetésével – az ősz folyamán elkészítették az Intézményi Önértékelés központi és kari köteteit, a MAB 2013/8/IV/1. sz. határozatában meghatározott elvárások alapján. Az ELTE önértékelését tíz kötet tartalmazza: az ELTE intézményi kötet és annak mellékletei, valamint nyolc kari kötet, továbbá az azokat kiegészítő – különálló dokumentumokban, illetve online felületeken található – mellékletek. A kari önértékeléseket az illetékes Kari Tanácsok ülései megtárgyalták és elfogadták. Az Egyetemvezetői Értekezlet 2014. december 1-jén tárgyalta és támogatta a dokumentumokat. Egyetemünk legfőbb döntéshozó szerve, a Szenátus 2014. december 15-i ülésén fogadta el az ELTE 2014. évi Akkreditációs Önértékelését.

Az intézményakkreditáció során az intézményi működést az intézményi menedzsment, valamint a minőségfejlesztési rendszer vizsgálata alapján értékelik. A helyszíni látogatás során a Látogató Bizottság az önértékelés realitását, a képzés tartalmi, személyi, kutatási és infrastrukturális feltételeit, a képzési folyamatot és annak eredményeit értékeli, és ennek alapján megfogalmazza akkreditációs javaslatát és minőségértékelését. A MAB az intézménytől független, minőségértékelésben jártas, felkészült szakértőkből álló látogató bizottságot kér fel a minőségértékelésre.

Az Egyetemre érkező LB elnöke Bazsa György, a Debreceni Egyetem professor emeritusa, korábbi rektora. Az LB tagja Bodorkós László, a Nyugat-magyarországi Egyetem Minőségfejlesztési és Informatikai Központjának igazgatója; Csapó Benő, a Szegedi Tudományegyetem egyetemi tanára; Cseh Sándor, a Nyugat-magyarországi Egyetem oktatási rektorhelyettese; Imre László, a Debreceni Egyetem professor emeritusa, korábbi rektora; Kengyel Miklós, az Andrássy Egyetem korábbi rektora; Pausits Péter, a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciájának elnökségi tagja és Rudas Imre, az Óbudai Egyetem korábbi rektora.