Elérhető a Science Direct

Az Egyetem polgárai újra böngészhetnek a világ egyik legnagyobb tudományos adatbázisában, a Science Directben. Az Elsevier Kiadó adatbázisa az egyetemi számítógép-hálózathoz tartozó minden IP tartományából elérhető.

A teljes szövegű adatbázisban megtalálhatók a természettudományi, az orvostudományi és a technológiai folyóiratok cikkei és könyvfejezetei, több mint 2500 lektorált folyóiratból és 11 000 könyvből. Az adatbázis közel 10 millió cikket és fejezetet tartalmaz, amely évente félmillió tétellel bővül, illetve archív tartalmakat is szolgáltat – ez a világ természettudományi, orvostudományi, technológiai szakirodalmának közel negyede.

Az Egyetem 2015-ben újra előfizetője lesz az SD adatbázisnak az Elektronikus Információszolgáltatás Nemzeti Program (EISZ) keretén belül: az ELTE-nek, mint új előfizetőnek nyitották meg a hozzáférést. Amennyiben időközben a szolgáltatási szerződést megköti az Elsevier és az MTA Könyvtár- és Információs Központ EISZ Titkársága – még folynak a tárgyalások – az év végéig elérhető lesz a kiadó teljes szövegű adattartalma. A tárgyalások esetleges elhúzódása miatt az adatbázis elérhetősége megszakadhat.

Forrás: Egyetemi Könyvtári Szolgálat

2015.03.11.