Innovatív természettudomány

03/20 - 03/21

2015. március 20. - 2015. március 21.

ELTE TTK (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/A)

03/20 - 03/21

2015. március 20. - 2015. március 21.

ELTE TTK (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/A)

Az Educatio Társadalmi Szolgáltató Nonprofit Kft. és a Scientix projekt Nemzeti Kontaktpontja 2015. március 20-án és 21-én a Lágymányosi Campuson rendezi a Scientix Konferenciát. A rendezvényre a műszaki- és természettudományokat, illetve matematikát tanító tanárok jelentkezését várják. Az első napon elsősorban az általános iskolai, a második napon a középiskolai tanároknak szóló programokat szerveznek.

Az ELTE-n rendezett eseményt Homonnay Zoltán, a Kémiai Intézet intézetigazgatója és Victor Perez, a European Schoolnet képviselője nyitja meg. A két nap alatt workshopok, előadások és poszterkiállítás is várja az érdeklődőket. A rendezvényen számos ELTE-s projekt is bemutatkozik, szó lesz a Kézműves Matematika programról, az érdeklődők múzeumi túrán vehetnek részt a Biológiai és Paleontológiai Gyűjteményben, az Ásvány- és Kőzettárban és a Matematikai Gyűjteményben. A konferencia idején részleges napfogyatkozás lesz észlelhető hazánkban, a résztvevők az ELTE TTK Földrajz- és Földtudományi Intézet Csillagászati Tanszék munkatársainak segítségével végezhetnek távcsöves megfigyelést.

A Scientix – a természettudományok oktatásának európai közössége – azért alakult meg 2009 decemberében, hogy megossza a természettudományok oktatásához kapcsolódó jó gyakorlatokat. A közösség nyitott a tanárok, kutatók, döntéshozók, szülők, illetve minden érdeklődő számára. A projektben hangsúlyt kap a digitális eszközök használata a természettudományos tárgyak tanításában és tanulásában. A konferenciasorozat célja – másfél év alatt harminc eseményt szerveztek szerte Európában –, hogy bemutassák a műszaki- és természettudományok, illetve a matematika oktatásának, illetve az IKT eszközök innovatív felhasználásának legújabb trendjeit, és bevezesse a résztvevőket az európai STEM trendekbe (STEM = science, technology, engineering, mathematics, azaz természettudományok, technológia, mérnöki tudományok és matematika).

Részletes program

Időpont: 2015. március 20–21.
Helyszín: ELTE TTK (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/A)