Mentsen meg egy könyvet!

2015. március 14.

ELTE Egyetemi Könyvtár (1053 Budapest, Ferenciek tere 6.)

2015. március 14. -

ELTE Egyetemi Könyvtár (1053 Budapest, Ferenciek tere 6.)

Az ELTE Egyetemi Könyvtár és az Egyetemi Könyvtárért Alapítvány 2015. március 14-én könyv örökbefogadási programot rendez. Az örökbefogadással az Eötvös Loránd Tudományegyetem Egyetemi Könyvtárában fellelhető, a nemzeti kulturális örökség részét képező régi dokumentumok állományvédelmét (restaurálás, digitalizálás), illetve az Egyetemi Könyvtár állományával és tevékenységével kapcsolatos alapítványi célok megvalósítását támogathatják az érdeklődők.

A vendégeket gazdag program várja az épület felújítása miatt zárva tartó intézmény első nyilvános rendezvényén. Kiállítást nyitnak meg az örökbe fogadható könyvekről, előadások hangzanak el az Egyetemi Könyvtárban őrzött ritkaságról, bepillantást nyújtanak a könyvrestaurálás titkaiba, barangolni lehet a műemlék épületben. A rendezvényt Pribojszki Mátyás szájharmonikás, zeneszerző, énekes és Szász Ferenc gitáros, énekes különleges koncertje zárja.

Részletes program
Regisztráció (a csoportos programokra, március 12-ig)

Időpont: 2015. március 14. 11:00–15:00
Helyszín: ELTE Egyetemi Könyvtár (1053 Budapest, Ferenciek tere 6.)

ELTE Egyetemi Könyvtár