Sakk sikerek

2015. március 7-én az Eötvös Loránd Tudományegyetem és a Budapesti Egyetemi Atlétikai Club rendezte a Sakk Magyar Egyetemi-Főiskolai Országos Bajnokságot (MEFOB), melynek első alkalommal a Dayka Gábor utcai Kőrös Csoma Sándor Kollégium hallgatói-kulturális központja (Lepény) adott otthont.

A hölgyeknél az Eötvös Loránd Tudományegyetemen tanuló Varga Klára szerezte meg az aranyérmet. Az ezüst- Dudás Eszter Budapesti Corvinus Egyetem (BCE), a bronzérem pedig Juhász Barbara, a Semmelweis Egyetem (SE) hallgatója nyakába került.

A férfiak között egyéniben Balog Imre (BCE) szerezte meg az aranyérmet. Az ezüstérmes az Eötvös József Főiskola hallgatója, Pataki Győző lett, míg bronzérmet szerzett Handó Vilmos, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem tanulója.

A 2015-ös sakk MEFOB-ról az egyetemi bajnoki címet a BCE csapata – Balog Imre, Lizák Péter és Tóth Dániel – vihette haza. A második helyen a BME csapata, Handó Vilmos, Straubinger Dániel, Jacsó Ádám végzett. A harmadik helyen holtverseny alakult ki a Szent István Egyetem (Bohati Tamás, Hardicsay Péter, Nagy Tamás) és az ELTE (Halák Miklós, Téglás Balázs, Nováky Csaba) csapata között.

A sakk MEFOB ünnepélyes díjátadóját az ELTE Sporttelepén, a KEK-kel és a Cheerleader országos bajnoksággal közösen rendezte meg a BEAC, ahol a legjobb játékosoknak és a különdíjasoknak Seifert Tibor, az ELTE Kollégiumi főigazgatója adta át az elismeréseket.

2015.03.13.