A házigazda nyerte a perbeszédversenyt

2015. március 5–7. között az ELTE ÁJK adott otthont a Jessup Budapest Friendly Perbeszédversenynek, a washingtoni Phillip C. Jessup Moot Court Competition európai gyakorló versenyének.

A rendezvény, amelynek főszervezője Kajtár Gábor, az ELTE ÁJK Nemzetközi Jogi Tanszékének adjunktusa, az ILSA (International Law Students Association) hivatalos washingtoni szabályai szerint zajlott. Összesen 20+1 fordulót rendeztek, 10 csapat részvételével, melyből 9 külföldi volt.

A magyar csapat a Ciprusi Egyetemmel mérkőzött meg a szombat délutáni döntőben, amit végül egyhangú pontozással (három bíró, ebből két külföldi döntése alapján) meg is nyert. A csapat tagjai Barkai Léda, Pap Kristóf Dániel, Surjányi Dávid, Szalbot Balázs, Trombitás Mónika voltak. Pap Kristóf Dániel a mintegy 40 résztvevő közül elnyerte a verseny legjobb szóbeli érvelője (best oralist) címet is. A csapat felkészítő oktatói Kajtár Gábor és Sulyok Katalin voltak.

A Phillip C. Jessup Moot Court Competition a legrégebbi nemzetközi jogi perbeszédverseny, a döntőt 2015 áprilisában rendezik majd Washingtonban.

Bővebb információk a verseny honlapján

2015.03.16.