Colloquium Officiale II.

2015. április 23.

2015. április 23. -

A Mika Sándor Egyesület következő konferenciáját 2015. április 23-án „Colloquium Officiale II.” címmel rendezik a BTK Szekfű Gyula Könyvtárában. A rendezvényen az Egyesület tagjai – jelenlegi és végzett ELTE-s hallgatók – adnak elő.

A szekciók vezetői: Marosi Ernő professor emeritus, akadémikus (archeológia), Csorba László egyetemi docens, a Magyar Nemzeti Múzeum főigazgatója (társadalom-, környezet- és művelődéstörténet), Fazekas István egyetemi docens (egyháztörténet) és Borsodi Csaba egyetemi docens, a Történeti Intézet igazgatója (diplomácia- és politikatörténet). A szekciókat könyvbemutató (Tempus Adest. Tanulmányok az Eötvös Collegium 30 éve alapított Történész Műhelye tiszteletére) és kerekasztal-beszélgetés követi.

Időpont: 2015. április 23. 9:00–18:00
Helyszín: ELTE BTK Történeti Intézet, Szekfű Gyula Könyvtár (1088 Budapest, Múzeum körút 6–8., I. emelet)