Sport körkép

A tavaszi szünetet követően újra pályára léptek az ELTE csapatai a magyar egyetemi és főiskolai országos bajnokságok programjaiban. A legjobb nyolc közé kerülő női röplabda csapatunk kettős győzelemmel a Szegedi Tudományegyetem csapatát búcsúztatta, így ott van a négyes döntőben.

A férfi futsal csapatnak sajnos nem sikerült az, ami a lányoknak. Az ELTE a legjobb nyolc között a Széchenyi Egyetemmel (SZE) találkozott. Az első mérkőzésen pályaválasztóként 5-4-re kikapott az ELTE, míg Győrben 4-3-ra nyert az ELTE-BEAC NB2-ben játszó játékosaival felálló egyetemi „válogatott”, így idegenben szerzett több góllal a SZE jutott a legjobb négy közé. A futsal MEFOB döntőjét az ELTE és a BEAC rendezi 2015. május 7–8-án az ELTE Bogdánfy úti sporttelepén, míg két héttel korábban, április 24–25-én a tollaslabda országos döntőnek leszünk házigazdái.

A jubileumi Szarvasűzők félmaraton MEFOB-on egyetemünk csapata a negyedik legjobb eredményt érte el a váltófutáson, míg tavalyi ezüstérmes vízilabda csapatunk, sok balszerencsével csak a nyolcadik helyen zárta a Császár Komjádi uszodában megrendezett MEFOB döntőt, amire közel 1000 néző látogatott ki.

Forrás: BEAC

2015.04.20.