Rainer Pitschas díszdoktori előadása

2015. május 08.

ELTE ÁJK Kari Tanácsterem (1053 Budapest, Egyetem tér 1–3. fsz.)

2015. május 08. -

ELTE ÁJK Kari Tanácsterem (1053 Budapest, Egyetem tér 1–3. fsz.)

Rainer Pitschas, az ELTE Pázmány-napon avatott díszdoktora 2015. május 8-án tartja díszdoktori előadását az ÁJK Kari Tanácstermében „Wandel des deutschen Verwaltungsrechts: Mediation als Handlungsform im Staat - Bürger-Verhältnis” címmel.

Rainer Pitschas, a Német Közigazgatás-tudományi Egyetem (Speyer) professor emeritusa a német és az európai közigazgatás-tudomány és közigazgatási jogtudomány elismert képviselője. A szociális és egészségügyi jog egyik legkiválóbb ismerője Németországban, pályája elején több évig vezette a berlini szociális hatóságot, jelenleg is a német társadalombiztosítási reformfolyamat meghatározó szereplője az egészségügyi ellátás átalakításáért felelős szakmai bizottság elnökhelyetteseként. Számos európai és ázsiai ország közigazgatási rendszerének megújításában és modernizálásában vett részt. Pitschas professzor az ÁJK-val – kutatási területeire figyelemmel elsősorban a Közigazgatási Jogi Tanszékkel – az 1990-es évek második fele óta épített ki szorosabb kapcsolatokat, segítségével lehetőség nyílt több egyetemi kolléga speyeri továbbképzésére és a tudományos együttműködés megerősítésére. Az oktatási és kutatási együttműködés mellett értékes szakirodalmi művek adományozásával is segítette a Közigazgatási Jogi Tanszék munkáját.

Időpont: 2015. május 8. 16:00
Helyszín: ELTE ÁJK Kari Tanácsterem (1053 Budapest, Egyetem tér 1–3. fsz.)

ELTE ÁJK