Ron Akehurst díszdoktori előadása

2015. május 07.

2015. május 07. -

Ron Akehurst, az ELTE Pázmány-napon avatott díszdoktora 2015. május 7-én tartja díszdoktori előadását az ELTE TáTK és a Magyar Egészség-gazdaságtani Társaság közös rendezvényén. A „Being lucky and making it look like good management: developing ScHARR” című, angol nyelvű előadás arról szól, hogyan épülhetett fel egy elmaradott régióban Nyugat-Európa és ezen belül Anglia egyik legnagyobb egészség-gazdaságtani kutató- és képzőhelye 1993 óta. A moderátor Kaló Zoltán lesz.

Ron Akehurst a Sheffieldi Egyetem professzora, az egészség-gazdaságtan, az egészségügyi technológiák értékelésének nemzetközi hírű kutatója. Akehurst professzor alapította a Sheffieldi Egyetemen a világhírű School of Health and Related Research kutatóintézetet, alapító tagja volt a National Institute of Clinical Excelllence-nek, az Egyesült Királyság egészségügyi technológiákat értékelő központjának, amely számos ország számára jelent igazodási pontot. A TáTK Egészségpolitika és Egészség-gazdaságtan Tanszék 2010-ben alapított Nemzetközi Tanácsadó Testületének első elnökeként évtizedes nemzetközi tapasztalataival segítette a Tanszék oktatási stratégiájának kialakítását, az Egészségpolitika Tervezés és Finanszírozás mesterszak elindítását, jelentős mértékben hozzájárult ahhoz, hogy a képzés tartalmát e tanévtől kezdve az alacsony és közepes jövedelmű országok egészségügyére reflektáló, angol nyelvű nemzetközi képzéssé alakítsák. Ron Akehurst oktatóként is segíti az ELTE-n folyó egészség-gazdaságtani képzést.

Időpont:
2015. május 7. 18:00–20:00
Helyszín: ELTE Lágymányosi Campus, Északi Tömb, Konferenciaterem (1117 Pázmány sétány 1/A -1.75)

ELTE TáTK