Több mint 400 ELTE-s hallgató nyert Erasmus-ösztöndíjat

Több mint 400 ELTE-s hallgató nyert Erasmus-ösztöndíjat, és kezdheti meg külföldi szakmai gyakorlatát vagy tanulmányi félévét valamely ELTE-s partnerintézményben a 2015/2016-os tanévben. Az ELTE Rektori Kabinet Nemzetközi Irodájának 2015. május 12-én rendezett találkozóján számos gyakorlati tudnivalóval gazdagodtak a szakmai gyakorlatra vagy részképzésre utazó hallgatók, akik az előző évek ösztöndíjasaival is találkozhattak.

A tájékoztatón a hallgatók megismerkedhettek az ösztöndíj pontos részleteivel, szó volt a legfontosabb határidőkről, az adminisztratív teendőkről és egyéb gyakorlati tudnivalókról is. Az előadás után a hallgatók közvetlenül kérdezték a Nemzetközi Iroda munkatársait és a kari Erasmus-koordinátorokat is, valamint volt Erasmus-ösztöndíjasok meséltek az összegyűlt hallgatóknak személyes tapasztalataikról, az általuk meglátogatott országról, a fogadóegyetemről és a kint töltött hónapokról.

A megkezdett tapasztalatcserét tovább folytathatják a hazatért és kiutazás előtt álló Erasmus-ösztöndíjas ELTE-s hallgatók egy kifejezetten erre a célra létrehozott Facebook-csoportban is.

2015.05.15.