Kárpát-medencei szakkollégiumi konferencia

05/30 - 06/03

2015. május 30. - 2015. június 03.

Révkomárom, Vár utca 2., Nyitra, Dražovská 4.

05/30 - 06/03

2015. május 30. - 2015. június 03.

Révkomárom, Vár utca 2., Nyitra, Dražovská 4.

Az ELTE Eötvös Collegium 2015. május 30. és június 3. között – a Collegium hat éve fejlesztett kárpát-medencei szakkollégiumi hálózatának tagjaival, a határon túli régiók diákjainak részvételével – Eötvös József Collegium, a magyarság közös eszménye - Kárpát-medencei szakkollégiumi konferencia II. címmel szervez konferenciát. A tanácskozás két ülésszakból – természettudós („dögész”) és társadalomtudós („filosz”) – áll. A tudományos programokat koszorúzás és a szlovák testvérintézmény meglátogatása zárja.

A programsorozat 2015. május 30-án az Ingenia Hungarica I., az I. Kárpát-medencei szakkollégiumi konferencia tanulmánykötetének bemutatójával kezdődik. A „Dögész” ülésszak házigazdája a révkomáromi Selye János Egyetem Gazdaságtudományok Kara lesz. A szakkollégiumi hallgatók többek között geometriai algoritmusokkal, evolúcióval és vulkánokkal is foglalkoznak.
Konferenciaprogram

A „Filosz” ülésszakot 2015. június 1-jén rendezik a Nyitrai Konstantin Egyetem Közép-európai Tanulmányok Karán. Az előadások a bölcsészettudomány széles spektrumát ölelik fel: szó lesz Borbély Szilárdról, a délvidéki magyar sajtóról és 15. századi számadáskönyvekről is.
Konferenciaprogram

Június 3-án az éberhardi Apponyi-kápolnánál, Apponyi Albert sírjánál lesz koszorúzás. Történelmi áttekintést nyújt Kovács László, megemlékező beszédet tart Bárdos Gyula, a Csemadok országos elnöke, tisztelgő szavakat mond Horváth László, az ELTE Eötvös József Collegium igazgatója. A koszorúzást követően az Eötvös Collegium képviselői meglátogatják a pozsonyivánkai Kolégium Antona Neuwirtha szlovák testvérintézményt.

Részletes program

Időpont: 2015. május 30. – június 3.
Helyszín: Révkomárom, Vár utca 2., Nyitra, Dražovská 4.

ELTE Eötvös Collegium