Díjazták a tehetséggondozó munkát

2015. május 29-én a Móricz Zsigmond Gimnáziumban, június 5-én a Pesti Vigadóban adták át a „Bonis Bona – A nemzet tehetségeiért” díjakat. Az elismeréssel két karunk oktatóinak és három gyakorlógimnáziumunk pedagógusainak kiemelkedő munkáját is elismerték. A díjat több mint 120 pedagógus vehette át.

Május 29-én az Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny (OKTV) díjátadó ünnepségével egybekötve adták át a Nemzeti Tehetség Program által alapított „Bonis Bona – A Nemzet Tehetségeiért” díjakat a budapesti Móricz Zsigmond Gimnáziumban. Az OKTV a magyar köznevelési rendszerben a tehetségek kiválasztásának és gondozásának közismert, immár 93 éves hagyományokkal rendelkező fóruma. A díjátadón a díjazottak, a felkészítő tanárok és szülők is részt vettek, az elismeréseket Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere adta át.

A „Bonis Bona – A Nemzet Tehetségeiért” díjat eredményes tehetséggondozó munkája alapján hatvan pedagógus és oktató vehette át, a május 29-i ünnepség ELTE-s díjazottjai:

• Faragó Norbert, az ELTE Trefort Ágoston Gyakorló Gimnázium vezetőtanára
  • Honti Mária, az ELTE Trefort Ágoston Gyakorló Gimnázium korábbi igazgatója, az ELTE Alumni Alapítvány Kuratóriumának tagja
  • Honyek Gyula, az ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Általános Iskola és Gyakorló Gimnázium vezetőtanára
  • Horváth Gyula, az ELTE Informatikai Kar óraadó tanára
  • Kovács Imre, az ELTE Apáczai Csere János Gyakorlógimnázium és Kollégium tanára
  • Palócné Bársony Katalin, az ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Általános Iskola és Gyakorló Gimnázium tanára
  • Péterffy Pálné, az ELTE Bölcsészettudományi Kar egyetemi docense
  • Pósfai Péter, az ELTE Apáczai Csere János Gyakorlógimnázium és Kollégium nyugdíjas pedagógusa
  • Szászné Heszlényi Judit, az ELTE Trefort Ágoston Gyakorlóiskola nyugdíjas pedagógusa
  • Zsakó László, az ELTE Informatikai Kar egyetemi docense
2015. június 5-én a Pesti Vigadóban rendezett Országos Tehetséggálán további mintegy 65 kiváló tehetséggondozó szakember vehette át a „Bonis Bona – A nemzet tehetségeiért” díjat. Holics László, az ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnázium tanára Életműdíjban részesült. A díjat Novák Katalin, család- és ifjúságügyért felelős államtitkár és Czunyiné Bertalan Judit köznevelésért felelős államtitkár adta át.

Forrás: Oktatási Hivatal / Új Nemzedék

2015.06.10.