Rióra készülnek az ELTE-s élsportolók

A 2016-os olimpiai játékokra eddig két ELTE-s hallgató szerezte meg az indulást jelentő kvótát, legutóbb Srp Miklós, a Bárczi negyedéves hallgatója teljesítette a szintidőt 50 km-es gyaloglásban. Az már korábban kiderült, hogy Kapás Boglárka úszó is utazik Brazíliába: a PPK hallgatója 200 m pillangón, 400 m gyorson és 800 m gyorson áll rajthoz.

Srp Miklós 2013-ban az ELTE Jó tanuló – jó sportoló ösztöndíjasa volt, országos egyetemi bajnok, valamint U23-as magyar bajnok a 35, felnőtt bajnok az 50 km-es távon. Srp Miklós egy márciusi versenyen 31 év után javította meg az U23-as magyar csúcsot 50 km-en: a 4:01:44-es időeredménnyel teljesítette az olimpiai A szintet, így biztosan ott lesz Rióban.

A Magyar Atlétikai Szövetség elnöke, Gyulai Miklós korábban elmondta, a követelményrendszer jelentősen szigorodott a korábbi olimpiákhoz képest, aminek negatív hatása lehet a magyar atléták riói létszámára. A MASZ elnöke hangsúlyozta: valamennyi indulónkkal szemben elvárás, hogy saját tudásához mérten teljesítsen, és minden tőle telhetőt megtegyen a minél sikeresebb szereplés érdekében.

2015.06.24.