ELTE-s kitüntetettek augusztus 20-án

A nemzeti ünnep alkalmából 2015. augusztus 19-én Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere adta át a köztársasági elnöki és miniszteri kitüntetéseket. A díjátadón számos ELTE-s oktató kimagasló munkáját ismerték el.

A Magyar Érdemrend Tisztikereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült Dezső Tamás, a BTK volt dékánja, egyetemi docens; Faragó István, az MTA doktora, a TTK Matematikai Intézet Alkalmazott Analízis és Számításmatematikai Tanszék tanszékvezető egyetemi tanára, a TTK általános dékánhelyettese; Holics László, a TTK volt megbízott előadója, az Apáczai Csere János Gyakorló Gimnázium és Kollégium nyugalmazott vezetőtanára és Oláh Attila, a PPK volt dékánja, a Pszichológiai Intézet Személyiség- és Egészségpszichológai Tanszék egyetemi tanára.

A Magyar Érdemrend Lovagkereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült Fazekas István, a BTK Történeti Intézet egyetemi docense, a Magyar Országos Levéltár Bécsi Magyar Levéltári Kirendeltségének volt főlevéltárosa; Juhász Gábor, az MTA doktora, a TTK Biológiai Intézet Proteomikai Csoportjának tudományos tanácsadója; Scholz László, a BTK Spanyol Nyelvi és Irodalmi Tanszék egyetemi tanára; Szabolcs Éva, a PPK Neveléstudományi Intézet egyetemi tanára; Szentmártoni Szabó Géza, a BTK egyetemi oktatója; Szepessy Tibor, a BTK nyugalmazott professzora, az Eötvös Collegium kurátora; Vámos Ágnes, a PPK Neveléstudományi Intézet egyetemi tanára és Vásáry István, az MTA levelező tagja, a BTK Orientalisztikai Intézet Török Filológiai Tanszék professor emeritusa. Szivák Judit, a PPK oktatási dékánhelyettese, a Neveléstudományi Intézet egyetemi docense a Magyar Arany Érdemkereszt polgári tagozat kitüntetést vehette át.

Forrás: kormany.hu

Fotó: MTA