Földrajztudósok Budapesten

08/31 - 09/02

2015. augusztus 31. - 2015. szeptember 02.

ELTE Lágymányosi Campus (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/C)

08/31 - 09/02

2015. augusztus 31. - 2015. szeptember 02.

ELTE Lágymányosi Campus (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/C)

Az EUGEO (Association of Geographical Societies in Europe) kongresszusán Európa vezető földrajztudósai tanácskoznak Budapesten 2015. augusztus 31. és szeptember 2. között. A programsorozat kiemelt helyszíne az Eötvös Loránd Tudományegyetem Természettudományi Kara.

A Convergences and Divergences of Geograhy in Europe című nemzetközi tanácskozásra magyarországi egyetemekről és Európa számos országából érkeznek szakértők, köztük számos ELTE-s kutató és doktorandusz. A kontinens földrajzi társaságait összefogó ernyőszervezet kongresszusán az Európa jövőjét is meghatározó problémákról – többek között demográfiai kérdésekről, klímaváltozásról, urbanisztikáról – lesz szó.

„A 2013-as római konferencia után idén az ELTE is helyet ad a nagyszabású eseménynek. Egyetemünk, a Magyar Földrajzi Társaság és az MTA – mint főszervezők – szerepvállalása világosan mutatja a hazai geográfia nemzetközi jelenlétét, megbecsültségét. Nagy megtiszteltetés számunkra a konferencia megrendezése” – mondta Karátson Dávid, az ELTE Természetföldrajzi Tanszék egyetemi tanára. „A nemzetközi fórumnak már a címe is kifejezi, hogy a résztvevők tisztában vannak az Európát napjainkban jellemző természet-, környezet- és társadalomföldrajzi problémákkal, ugyanakkor abban a reményben gyűlnek össze, hogy – földrajzi nézőpontból – akár a döntéshozókat is befolyásolni tudják egy-egy alapvető kérdéskörben” – tette hozzá.

A konferenciára 45 országból több mint hatszázan jelezték részvételi szándékukat. A program öt kiemelt témában – globális problémák, politikai földrajz, térinformatika, környezeti veszélyek, valamint klíma-, talaj- és tájföldrajzi kérdések – mintegy 70 szekcióban szerveződik. Az EUGEO célkitűzése a geográfusok közötti együttműködés és eszmecsere élénkítése európai szinten, a földrajzi ismeretek terjesztése a jövő generációi körében. A szervezet 2007 óta kétévente rendez nemzetközi kongresszust. A szervezőbizottság elnöke Kovács Zoltán, az MTA doktora.

A konferencia honlapja

Időpont: 2015. augusztus 31. – szeptember 2.
Helyszín: ELTE Lágymányosi Campus (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/C)

Forrás: Magyar Tudományos Akadémia