Professor emeritus címeket adott át az ELTE rektora

Az ELTE Szenátusának 2015. szeptember 4-i ünnepi közgyűlésén Mezey Barna rektor Professor Emeritus címet adott át az Egyetem kiemelkedő nyugdíjas oktatóinak.

A címet több évtizedes kiemelkedően magas színvonalú, hazai és nemzetközi oktató tevékenysége, tudományos teljesítménye, a tudományos utánpótlás nevelésében való részvétele, valamint az oktatás és kutatás terén végzett szakmai közéleti tevékenysége elismeréseként nyolc professzor vehette át:

a Bölcsészettudományi Karon:
  • Klaudy Kinga egyetemi tanár,
  • Majoros István egyetemi tanár,
  • Vásáry István egyetemi tanár
a Pedagógiai és Pszichológiai Karon:
  • Boreczky Elemérné főiskolai tanár,
  • Csirikné Czachesz Erzsébet egyetemi tanár,
  • Fehér Katalin főiskolai tanár
a Tanító- és Óvóképző Karon:
  • Demeter Katalin főiskolai tanár,
a Természettudományi Karon:
  • Érdi Bálint egyetemi tanár.
Az Egyetem Professor Emeritus címet adományozhat annak az oktatónak, aki főiskolai, illetve egyetemi tanári címmel rendelkezik, nyugdíjazására tekintettel foglalkoztatását megszüntetik, és megfelel bizonyos szigorú szakmai követelményeknek. A professor emeritusok továbbra is részt vesznek az oktató és kutató munkában.

2015.09.04.